خانه اخبار پارلمان مشورتی جوانان

منوی اصلی

تماس با ماورزش صبحگاهی

ورود شما را به وب سایت اداره ورزش و جوانان شهرستان سبزوار خیر مقدم عرض می نماییم.

اوقات فراغت

پارلمان مشورتی جوانان

 

پارلمان مشورتی جوانان مشارکت نظامند جوانان در عرصه تصمیم گیری را فراهم می کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: پارلمان مشورتی جوانان نوعی مشارکت واقعی، مهم،  نظامند و مستمر است تا از انرژی، فکر و مشورت جوانان در تصمیم گیری ها استفاده شود.

سید جوادحسینی روز دوشنه در مراسم آغاز به کار پارلمان مشورتی جوانان سبزوار در فرمانداری این شهرستان افزود: هویت بخشی و جوان باوری و جوان یاوری  از دیگر اهداف تشکیل پارلمان مشورتی جوانان در شهرستانهای خراسان رضوی است.

وی اظهار کرد: با راه اندازی پارلمان مشورتی جوانان در سبزوارهم اینک این تشکل در 15 شهرستان ایجاد شده و طی 10 روز آینده فعالیت این پارلمان در سایر شهرستان های خراسان رضوی نیز آغاز می شود.

وی تصریح کرد:  با اشاره به مشارکت واقعی نظامند و مستمر مردم در قالب تشکیلات گفت: تشکل های غیر دولتی از 500 مورد در 2 سال گذشته به یک هزارو 62 تشکل غیردولتی  در سالجاری افزایش یاقته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:  برای ایجاد فعالیت تشکل ها و  ارتباط مستمر این گروهها، خانه  تشکل های غیر دولتی ایجاد شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار  نیز گفت: 90 هزار نفر از جمعیت شهرستان سبزوار جوانان هستند که فرصت بی نظیر در توسعه منطقه محسوب می شود.

مجید نصراله زاده  افزود: در برنامه ششم توسعه به موضوع جوانان و رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج جوانان توجه شده و دولت گام های خوبی برای ساماندهی امور جوانان برداشته است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل مجلس مشورتی جوانان در شهرستان سبزوار افزود: این تشکل در انسجام و سازمان ‌دهی امور جوانان، داشتن برنامه برای پرورش جوانان و تربیت مدیران توانمند برای آینده کشور نقش مهمی دارد.

نصراله زاده اظهار کرد: جوانان از طریق مجلس مشورتی می توانند با فائق آمدن بر مشکلات و با اعتماد به مهارت ‌ها مشکلات خود و کشور را حل کنند.

 

گفتنی ست رای گیری پارلمان جهت انتخاب هیات رئیسه، روسای کمیسیون های تخصصی و نمایندگان این پارلمان در استان برگزار شد که علی مومنی مقدم توانست با۵۲ رای از مجموع ۸۶ رای اعضای پارلمان مشورتی جوانان شهرستان سبزوار، بیشترین رای در این پارلمان را کسب کند.

همچنین:علی مومنی مقدم ، پوريا عوضوردی، احمد ملک پور، سیدمصطفی اخلاقی، آرزو غضنفری، مسعود برادران، عرفان اکبری منش، مهرداد باشتنی و فریدخت اقایی به عنوان اعضای هیات رئیسه انتخاب شدند

میثم ایزدی، محمد موهبتی و محدثه برآبادی بعنوان روسای کمیسیون های تخصصی و پوريا عوضوردی، محسن گلستانی، سجاد اکبری، آرزو غضنفری، مهرداد باشتنی و علی مومنی مقدم بعنوان نمایندگان پارلمان شهرستان در استان معرفی شدند

اعضای این پارلمان را جوانان فعال حوزه های مختلف و در بازه سنی ١۵ تا ٢٩ سال تشکیل می دهند.

 
 

کانال تلگـرام ما

ساعت و تاریخ شمسی

سه شنبه, 28 اسفند 1397

اوقات شرعی