خانه اخبار ورزش پهلوانی و زورخانه ای

منوی اصلی

تماس با ماورزش صبحگاهی

ورود شما را به وب سایت اداره ورزش و جوانان شهرستان سبزوار خیر مقدم عرض می نماییم.

اوقات فراغت

ورزش پهلوانی و زورخانه ای

 

حضور رئیس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشور در سبزوار

رئیس هیئت ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای شهرستان از حضور ریاست فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشور در سبزوارخبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان سبزوار خسرو جلالی گفت: مراسمی بمناسبت عید سعید قربان در محل زورخانه ذوالفقار شهرستان در شب دوشنبه مورخ 22 شهریور ماه برگزار گردید .

وی افزود : در این  مراسم رئیس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشوروسرپرست هیئت استان از میهمانا ن این برنامه بودند.

رئیس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشور همچنین از زورخانه ذوالفقار سبزوار بازدید و با ورزشکاران این رشته در این شهرستان دیدار کرد.

دادگر در این بازدید با گرامیداشت یاد مرحوم سید حسن نقیب زاده از مرشدان صاحب نام سبزواری افزود: استان خراسان رضوی و شهرستان سبزوار به عنوان نگین و مهد ورزش های زورخانه ای در کشور محسوب می شوند.

رئیس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشور اظهار کرد: شهرهای سبزوار و گناباد از زورخانه های تاریخی و با قدمت در این استان بهره مند هستند.

وی در پایان این برنامه عنوان کرد: وظیفه این فدراسیون جلب حمایت خیرین و سرمایه گذاران برای احداث و تجهیز زورخانه ها در مناطق محروم و شهرهای کوچک است.

همچنین سرپرست هیات پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: 9 هزار ورزشکار و 100 مرشد در رشته ورزش های پهلوانی در این استان فعالیت می کنند.

خسرو منعمی تصریح کرد: در سال های اخیر ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان رشد مناسبی نداشته است.

وی ادامه داد: حضور فعال ورزشکاران این رشته در مسابقات استانی و ملی و کسب مقام های قهرمانی خراسان رضوی را به جایگاه اصلی خود در رشته ورزش های پهلوانی و زورخانه ای بازمی گرداند.

منعمی اذعان کرد: جوانان، علاقه زیادی به این ورزش دارند که با برنامه ریزی مناسب زمینه برای حضور این افراد در زورخانه ها و فراگیری فرهنگ پهلوانی در جامعه فراهم می شود.

بیش از 500 ورزشکار در رشته ورزشهای پهلوانی و زورخانه در هفت زورخانه سبزوار فعال هستند.

 
 

کانال تلگـرام ما

ساعت و تاریخ شمسی

سه شنبه, 28 اسفند 1397

اوقات شرعی